Další meta pokořena: 8 minut běh v kuse!

Podařilo se mi pokořit další metu běžce začátečníka. Dala jsem 8 minut běhu v kuse, pak 1 minuta chůze a znovu 8 minut běhu.

Musím říct, že jsem měla u druhé části krizi. Ta přišla někdy kolem 2,5 minuty. Dech se začal úžit a rozbolely mě lejtka. Pořád si říkám, jestli nějak blbě nenašlapuju, tak u běhu někdy vypadám asi vtipně, protože zvedám nohy jako mažoretka.

Ke všemu se mi povedlo zaběhnout do bloku baráků, kde nesvítily pouliční lampy, takže jsem čekala, kdy na mě někdo vyskočí z křoví a udělá bububu.

Naštěstí všechno dobře dopadlo a já se nakonec v pořádku dostala zase domů.

Alespoň jsem měla tolik rozumu, že jsem neposlouchala ve sluchátkách nějakou krimi libovku, jak mám ve zvyku. Třeba Pod lampou, Opravdové zločiny nebo České podsvětí.

Příští vyběhnutí už bude na 9 minut bez přestávky. Tak jsem na sebe zvědavá. Fakt jsem si myslela, že běhání bude jednoduší, ale chce to čas.

A protože se chci vylepšit, tak si plánuju koupit nějakou pořádnou výbavu. Zatím běhám v zapatlaných Pumách, který jsem v létě zničila při natírání boudy na nářadí na chalupě. Říkala jsem si, že když už to nešlo ani ředidlem dostat dolů, tak je holt užiju k běhu v zimním bahýnku. 😀

Momentálně přemýšlím, že vyrazím do Decathlonu a koupím boty. Další na řadě budou kalhoty a triko. Nemám vyloženě běžeckou výbavu. Nechtěla jsem se ze začátku vymlouvat na to, že nemůžu běhat, protože nemám oblečení, takže jsem prostě nasadila legíny, tílko, svetr a bundu na kolo.

Výbava je podle mě bonus navíc, protože to není jako u kola, kde je rozdíl jezdit na verku za 3 tisíce (můj případ) nebo na kole, který je odlehčený a vymazlený, ale stojí třeba 80 tisíc.

U běhu mi to přišlo zbytečný, počáteční investice byla teda nula, nula, prd.

Ale přeci jenom zrovna ty boty by mohly trochu pomoct a změnit moje snahy upoceného začátečníka na přinejmenším snaživého průměrného běžce, který chce běhat několik další let a fakt se tomu věnovat.

Uvažuju i nad čelovkou a odrazkami, docela se to hodí, obzvlášť, když vběhnu do nějaký temný čtvrti nebo lesa a vidím doslova … ho…hodně velké nic.

Tak jsem zvědavá, jak pořídím, ale to musí počkat, jsem totiž v karanténě. :-/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *