Běhání/sport

Se smíchem si pamatuju na svoje dětství. Zkoušela jsem všechny možný sporty. Dělala jsem junior funky dance, breakdance, současné taneční styly, aerobic, jezdila na kole, chodila plavat, ale nikdy nic do takové míry, že by to bylo závodně nebo něco podobnýho.

Pohyb mě ale bavil.

A v čase covidovém, jak už to tak bylo u hodně lidí, jsem měla dlouhou chvíli a bolely mě nohy ze sezení u počítače, tak jsem se rozhodla, že budu chodit běhat. (Na kolo byla zima.)

Nasadila jsem na podzim 2020 poprvé kulich a protože jsem vegetila tehdy na chalupě na HO, tak jsem vyrazila do luhů a hájů zasněžené jihočeské kotliny.

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale líbil se mi pocit, který jsem měla po tom. O Vánocích jsem chytla od rodičů prvního covida, tak jsem měla pauzu, ale po nemoci jsem zase vyběhla. Cítila jsem trochu horší dech, ale za pár týdnů to bylo pryč.

Jenže pak jsem trochu zlenivěla a přes léto byla akorát párkrát na kole. Tak si říkám, nene, takhle ne. A domluvila jsem si sparing partnerku. Kámošku, co chodila běhat už snad 2 roky a je od malička sportovkyně.

Hlásím jí svoje výsledky a pravidelně musím chodit. Je to skvělý, protože to prostě nevzdám a doporučuji si takovýho parťáka najít taky.

Svoje posuny dávám na Facebook a Instagram, kde sdílím, co jsem uběhla v rámci svého tréninkového plánu.

Tak se můžeš taky inspirovat. Je to od začátečníka pro začátečníky, protože nevím, jak ty, ale já mám z těch dokonalejch vysportovanejch lidí na Instáči spíš depku. 😀